Marka Bugaboo połączyła siły z inicjatywą (RED). Na kanwie tej „wspaniałej i mądrej współpracy”, jak ją określiła sama Vodianova, powstała linia produktów dziecięcych. 1 procent zysku z ich sprzedaży zostanie przekazany na walkę z wirusem HIV u ciężarnych kobiet. Celem jest zapobieganie przenoszenia choroby z matki na dziecko.

„HIV i AIDS czynia dzieci bardzo bezbronnymi. Ta choroba to bardzo sprytny wróg ludziej rasy. Fakt, że niektóre dzieci już przychodzą na świat nosząc tę chorobę sprawia, że robi mi się niedobrze” – komentowała kampanię słynna modelka.

Do tej pory inicjatywa Bugaboo(Red) zapewniła leki zmniejszające ryzyko transmisji HIV z matki na dziecko blisko 18 tysiącom ciężarnych kobiet.

Natalia Vodianova mówi, że akcja jest „bliska jej sercu”. Jak można się domyśleć, nie chodzi tylko o fakt, że sama jest matką trójki dzieci. Historia rosyjskiej modelki przypomina historię bajkowego Kopciuszka: jej dzieciństwo upłynęło w ubóstwie i ciężkiej pracy. Później przyszła międzynarodowa kariera I ślub z księciem-miliarderem, jednak pamięć o przeszłości uczyniła modelkę bardziej wrażliwą na los potrzebujących.

„W dzisiejszych czasach, jeśli nie podejmujesz społecznej odpowiedzialności, stajesz się marginesem” – ostro mówi modelka i przekonuje świat show-biznesu do większego zainteresowania problemami innych. „Jeśli masz wydać na przyjęcie miliony, powinieneś mieć bardzo poważny powód. Przekaż pieniądze na cel charytatywny, oddaj je społeczeństwu” – zachęca.