Biała glinka potrafi czynić cuda

| Aktualizacja:
X

Na rynku kosmetycznym glinka wykorzystywana jest do pielęgnacji ciała i włosów dopiero od niedawna, choć jej właściwości lecznicze -od tysięcy lat. Obecnie jednak coraz częściej sięgamy do darów natury i czerpiemy z niej to, co najlepsze. Słusznie.

Ekologiczna substancja, jaką jest biała glinka, jest idealna do stosowania w kosmetologii i w zabiegach upiększających włosy. Jest odpowiednia zarówno do włosów suchych, delikatnych jak i tych z problemami.

Glinkę można stosować jako preparat bakteriobójczy, odtruwający, reminalizujący, zabliźniający, a także stymulujący funkcje organizmu. Glinka ma właściwości wchłaniające, oczyszczające, złuszczające, mineralizujące, poprawiające koloryt skóry, a także zwężające i oczyszczające pory. Jej cechą charakterystyczną jest zdolność do wchłania dużej ilości płynów, gazów oraz szeregu substancji zanieczyszczających, takich jak środki chemiczne, bakterie, wirusy i pasożyty.

czytaj dalej...


Firma Kemon do produkcji swoich nowych preparatów z serii Villa Lodola wykorzystuje najlepszy naturalny składnik – właśnie białą glinkę. Kosmetyki Villa Lodola Remedium Sebi Argilla dzięki zawartości wyciągu z wierzby, brzozy i białej glinki przywracają równowagę włosom. Czystość i dobre samopoczucie dają zaś włosom preparaty Curtis Sana Argilla o działaniu odblokowującym, oczyszczającym i łagodzącym. Włoskie preparaty firmy Kemon są wolne od zanieczyszczeń, a swoją moc czerpią prosto z natury.

Udostępnij na Facebooku
Źródło: dziennik.pl
    • ~Kate
      2013-04-14 16:13
      Glinka biała również delikatnie wybiela skórę ale warto przede wszystkim stosować glinkę w naturalnej postaci, czyli miałką. Niestety w gotowych produktach jej stężenie jest niewielkie. Do przygotowania maseczki na twarz czy do włosów wystarczy glinka i woda lub napar z ziół. Do pielęgnacji włosów nadaje się też glinka błękitna - absolutny hit: usuwa łupież, zapobiega wypadaniu włosów.
    AutorUwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.