Informację o nowej kolekcji zamieścił brytyjski Vogue. Amerykańskie portale typu Celebrity Clothing Line uznały modele za bardzo interesujące i warte zakupu. Mischa, obecnie bezrobotna, bo hitowey serialz jej udziałem przestano już kręcić, zadebiutowała w modowym sezonie jesień/zima 2008. Wtedy w projektowaniu pomagała jej Stacy Lapidus. Teraz była zdana tylko na siebie. "Nikt więcej nie projektował ze mną (…) Pomagano mi tylko wybrać materiały i podsyłano ich próbki".

Nowa kolekcja to 34 modele wielkich toreb do ręki, na ramię, większych kopertówek i małych torebeczek trzymanych w dłoni. Pojawiło się też kilka najczęściej kupowanych modeli z zeszłego sezonu, jednak w odnowionej kolorystyce i z nowymi detalami.

Aktorka inspirowała się dekadą lat 70-tych i stylem vintage. Jej idolami są Marianne Faithfull i Anita Pallenberg, co jest wyraźnie widać na zdjęciach.

Do produkcji torebek użyto głównie lakierowanej i nabłyszczanej skóry, również skóry pytona, co nie jest specjalnie ekologiczne, ale skoro taki był zamysł gwiazdy…

Kolorystyka to barwy ziemi: brązy, zgaszone zielenie, fiolety. Ulubioną torebką Barton jest model Marissa (nazwany tak pewnie na cześć jej serialowej postaci). Brązowa torebka na ramię wykonan z miękkiej skórki z paskeim łączonym ze skóry i łańcucha, co jest obecnie bardzo modne.