W przemyśle odzieżowym skóra istnieje niemalże od zawsze. Jako nieprzemakalny i niezwykle wytrzymały materiał była wykorzystywana do wyrobu okryć wierzchnich, obuwia i dodatków. Jednak od kilku sezonów staje się jednym z dominujących trendów na światowych wybiegach. Oprócz kurtek, spodni czy spódnic, projektanci proponują nam także bluzki oraz sukienki wykonane w całości ze skóry. Dla mniej odważnych alternatywą są ubrania ze skórzanymi akcentami w postaci kieszonek, rękawów czy lamówek.

Kolorystyka tego trendu nie ogranicza się wyłącznie do czerni. Coraz popularniejsze są skóry w mocnych odcieniach różu, pomarańczy czy turkusu oraz klasycznej, powracającej w nowej odsłonie bieli. Naturalna lub ekologiczna skóra prezentuje się świetnie zarówno w wersji matowej, jak i lakierowanej czy zamszowej. Dzięki połączeniom z takimi materiałami jak jeans, dzianina i lekkie, lejące się tkaniny, przestała kojarzyć się wyłącznie z ciężkim, rockowym stylem, a stała się bardziej dziewczęca i casualowa.

Naturalna, dobrze skrojona i pięknie wyprawiona skóra w klasycznym fasonie nigdy nie wyjdzie z mody. Prosty, ponadczasowy model to pewna inwestycja, która sprawdzi się zarówno w codziennych stylizacjach, jak i podczas całonocnych imprez.