Autorzy książki, która z pewnością spodoba się miłośnikom świata mody, rzucają światło na życie tych niezwykłych dziewcząt, malują fascynujące portrety prawdziwych twarzy mody, które pojawiły się w ponaddziewięćdziesięcioletniej historii czasopisma "Vogue".

Od dziesięcioleci modelki odgrywają w przemyśle mody osobliwą rolę; ich twarze są natychmiast rozpoznawane, ale o nich samych wiemy niewiele. Snobizm i anonimowość odarły tę profesję z pełnoprawnego ludzkiego statusu."Modelki wyglądają jak pokojówki w dniu wolnym od pracy" - te słowa Coco Chanel podsumowują dominujący niegdyś stosunek wobec nich.

Dopiero w latach czterdziestych i pięćdziesiątych ubiegłego wieku, wraz z pojawieniem się w Wielkiej Brytanii Barbary Goalen i Fiony Campbell-Walter, a w Stanach Zjednoczonych Lisy Fonssagrives i Dorian Leigh, nazwiska modelek stały się znane, przysparzając im splendoru i prestiżu, które zwykle idą w parze z dużym rozgłosem.

Takim modelkom jak Jean Shrimpton, Celia Hammond, Grace Coddington i Twiggy swingujące lata sześćdziesiąte przyniosły już sławę na skalę międzynarodową. Yasmin Le Bon, Naomi Campbell i Cindy Crawford, supermodelki lat dziewięćdziesiątych i późniejszych, przemieniły tę profesję w przemysł wart miliardy dolarów. Nazwiska Kate Moss, Claudii Schiffer czy Gisele Bundchen to dzisiaj wielkie marki firmowe.

W książce "Modelki Vogue. Twarze mody" można odnaleźć niezapomniane fotografie kobiet, które definiowały swoje czasy i które wciąż nas oszałamiają i fascynują gracją, stylem oraz naturalnym pięknem.

Autorami książki, ukazała się w polskich księgarniach nakładem wydawnictwa Rebis są Robin Derrick i Robin Muir.

Robin Derrick jest dyrektorem artystycznym brytyjskiej edycji "Vogue'a". W 1999 roku pracował jako dyrektor artystyczny przy inauguracji rosyjskiej edycji "Vogue'a". Od wielu lat jest także fotografem, więc dzieli czas między pracę dla biblii mody i wykonywanie zdjęć na zamówienie. Był jednym z kuratorów wystawy Unseen Vogue: The Secret History of Fashion Photography w Design Museum w Londynie.

Robin Muir jest pisarzem, kuratorem oraz dawnym kierownikiem działu fotograficznego brytyjskiej edycji "Vogue'a" i "Sunday Telegraph Magazine". Pisuje regularnie o fotografii i sztuce współczesnej dla "The Independent" i "The World of Interiors". Jest archiwistą w Terence Donovan Archive i współautorem The New Dictionary of National Biography. Opublikował sześć książek poświęconych fotografii i był kuratorem wystaw w National Portrait Gallery, Victoria & Albert Museum, Museum of London i Yale Center for British Art w New Haven. W 2002 roku przygotował z Robinem Derrickiem wystawę Unseen Vogue: The Secret History of Fashion Photography w DesignMuseum w Londynie, a także A Maverick Eye: The Photography of John Deakin w Scottish National Gallery w Edynburgu. Obecnie pracuje nad biografią szkockich malarzy Roberta Colquhouna i Roberta MacBryde'a.