Motywem przewodnim kolekcji "Anglomania" była młoda księżniczka. Modelki wystąpiły w kolorowych diademach, do których miały dobrane naszyjniki i kolczyki w tym samym odcieniu. Ubrane były w charakterystyczne dla Vivienne usztywnianie szerokie spódniczki.

Nie mogło zabraknąć też ulubionej kratki projektantki. Widać jednak, że projentanka przekonała się też do bardzo teraz modnej bieli z czernią.

Uwagę zwracał też makijaż. Modelki miały karmionowe usta, a rzęsy i brwi miały pociągnięte białą mascarą. Niestandardowo zostały również pomalowane policzki - zamiast różu styliści użyli szarego cienia.

Vivienne, prywatnie wieloletnia partnerka Malcolma MacLarena to zdecydowanie najbardziej punkowa z projektantek. Zasłynęła w latach 70., gdy otworzyła razem z menadżerem grupy Sex Pistols butik w Londynie. Apogeum jej popularności przypadło jednak na lata 80.

Jest charakterystyczne suknie perfekcyjnie łączyły styl glamour z totalną ekstrawagancją i historyczną nutką. Vivienne w swoich projektach wykorzystywała autentyczne kroje z XVII i XVIII wieku i dodawała do z nich zupełnie zwariowane punkowe elementy: ciężkie buty na platformach, szalone nakrycia głowy i oczywiście kolorowe fryzury. Zawsze lubiła też angielskie wzory: szkocka krata i brytyjska flaga często pojawiały się w jej projektach.

Jej wielkimi fanami do tej pory są Gwen Stefani, Madonna, Mick Jagger, Jerry Hall i Naomi Campbell.