Tancerze, którzy wystąpili na deskach La Scali, ubrani byli w stroje sceniczne zaprojektowane przez Versacego w przeciągu całej jego kariery. Pojawiły się też nowe kreacje zaprojektowane specjalnie na tę okazję przez siostrę projektanta - Donatelli Versace. "Minęło 10 lat od tego okropnego dnia w Miami i do dziś nie mogę się z tym pogodzić" - wyznała Donatella. "Dopiero po tylu latach czuję się na siłach zrobić Gianniemu taki prezent. Wiem, że byłby bardzo zadowolony".

Gośćmi gali oprócz rodziny słynnego projektanta (na zdjęciu obok: Donatella z dziećmi: Allegrą i Danielem oraz ich ojcem Paulem Beckiem) byli m.in. projektant Karl Lagerfeld i reżyser Claude Lelouch. Przybyły także topmodelki Naomi Campbell (ubrana w długą wzorzystą suknię wyszywaną srebrną nitką) i Claudia Schiffer - w czerwonej sukni.


Największe wrażenie zrobiła jednak Jessika Alba, która założyła szara suknię i piękny diamentowy naszyjnik. Na imprezie nie mogło zabranąć również Ginger Spice - Geri Halliwell prezentowała się niezwykle naturalnie i dziewczęco w kremowej sukni z gorsetem.


Gianni Versace został zastrzelony przed swoim domem w Miami Beach 15 lipca 1997 przez seryjnego mordercę. Miał wtedy 51 lat.