W najbliższą niedzielę, 24 czerwca podczas pokazu mody "Sukienka" na Warsaw Fashion Street (godz. 21.00 Nowy Świat, wstęp wolny), znane aktorki zaprezentują swoje ulubione sukienki. Małgorzata Kożuchowska wystąpi w fioletowej sukni wiązanej pod szyją na kokardę, Beata Ścibakówna założy chabrowo-złotą kreację, a Jolanta Fraszyńska czerwoną z frędzelkami. Na wybiegu pojawią się także: Joanna Brodzik, Katarzyna Herman, Małgorzata Foremniak, Katarzyna Bujakiewicz, Maria Pakulnis, Magdalena Cielecka, Magdalena Szejbal, Maja Ostaszewska i Justyna Sieńczyłło.

Po pokazie wszystkie sukienki zostaną przekazane na licytację na Allegro. Zebrane w ten sposób pieniądze zasilą konto nowo powstałej Fundacji im. Darii Trafankowskiej.

"Fundacja ma na celu pomóc ludziom związanym ze sceną, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. Zbieramy pieniądze na potrzeby ludzi słabych i chorych, gorzej zarabiających aktorów, których nie stać na pokrycie kosztów jakiegokolwiek leczenia. Chcemy w ten sposób uczcić pamięć Darii Trafankowskiej, której dobroć wykraczała poza granice własnej miłości" - mówi Dorota Landowska, przyjaciółka zmarłej aktorki i założycielka fundacji. I dodaje, że ostatnią wolą Darii Trafankowskiej było stworzenie organizacji, która pomagałaby chorym ludziom.