Wybierając się na wyprzedaże należy wracać uwagę przede wszystkim na rzeczy klasyczne. Najbezpieczniej zainwestować w zapinany sweterek, praktyczną torbę, proste spodnie w kant czy trenczowy płaszcz. "Nie radzę kupować tego, co wydaje nam się w danej chwili najmodniejsze. Na przykład: sukienki we wzory i srebro już za chwilę wyjdą z mody, więc zaraz po kupieniu mogą po prostu wylądować na dnie szafy. Wkrótce przeżytkiem okażą się również dżinsy-dzwony" - twierdzi stylistka Joanna Horodyńska.

Jakie ubrania nadal będą modne?

  • Afryka dzika i inne etnicznie motywy. Spokojnie wybieraj ubrania w kolorach piasku i ziemi, czyli beżach, brązach i zieleniach. Bez obaw możesz kupić zestaw safari z naturalnych tkanin: bawełny i lnu.
  • Kobiecość. Śmiało można inwestować w ubrania podkreślające talię, ze zwiewnych tkanin, odkrywające dekolt i plecy.
  • Supermodna kombinacja bieli i czerni to zestaw ponadczasowy. W naszej szafie zawsze znajdzie się miejsce dla tych kontrastowych kolorów.
  • Rurki - kiepska wiadomość dla kobiet o bardziej pulchnych kształtach: obcisłe spodnie jeszcze długo będą modne. Zawsze jednak możecie zdecydować się na dżinsy o klasycznym, prostym kroku.
  • Kolorowe dżinsy - to jeden z nowszym trendów, który jak zapewnia Joanna Horodyńska ma utrzymać się dłużej.


Na co uważać:

  • na wyprzedaże często trafiają rzeczy zniszczone. Przecenione ubranie może być poplamione lub podziurawione. Koniecznie sprawdź, czy usterkę da się naprawić. Szkoda pieniędzy na ciuch, która potem i tak będzie musiał wylądować w koszu.
  • zawsze pamiętaj, by idealnie dobrać rozmiar. Często oszołomione ceną zrywamy z wieszaka ostatnią bluzkę - o numer za dużą lub za małą licząc na to, że jakoś się dopasuje. To jedno z najgorszych założeń, jakie możemy poczynić!
  • ostrożnie z rzeczami odbiegającymi od Twojego codziennego stylu. Jeśli rzadko zakładasz mini i wysokie szpilki, nie kupuj ich, tylko dlatego, że podczas szaleńczych zakupów przyszło Ci do głowy, że zmienisz styl na bardziej kobiecy. Po wyjściu ze sklepu i tak dojdziesz do wniosku, że bieganie po mieście na 10-centrymetrowych obcasach, to sport nie dla Ciebie.

Kiedy zaczynają się wyprzedaże i na jakie upusty można liczyć?

Mango - od dzisiaj, obniżki do 50 proc.
Troll - od dzisiaj, obniżki o 30 i 50 proc.
H&M - od dzisiaj, upusty do 70 proc.
Mexx - od dzisiaj, obniżki do 50 proc.
Puma - od dzisiaj, obniżki o 30 proc.
Americanos - od dzisiaj obniżki na poziomie 40, 50 i 60 proc.
Aldo - od dzisiaj, obniżki do 50 proc.
Esprit - od dzisiaj, upusty do 50 proc.
Wallis - od dzisiaj, obniżki do 50 proc.
River Island - od dzisiaj, upusty do 50 proc.
Big Star - od 22 czerwca, obniżki do 70 proc.
Cropp Town - od 22 czerwca
Converse - od 27 czerwca, obniżki od 30 proc. do 70 proc.
Skechers - od 27 czerwca, obniżki do 70 proc.
Reserved - od 1 lipca, obniżki do 50 proc. w sierpniu do 70 proc.