Jaka będzie panna młoda w 2008 roku? Kobieca, zwiewna i delikatna. Modne są sukienki jednoczęściowe, przylegające do ciała. O gorsetach i dopasowanych do nich spódnicach, popularnych w poprzednich sezonach, nikt już nie pamięta, choć w niektórych modelach można zauważyć charakterystyczne, gorsetowe elementy, np. sznurowania.

"W tym sezonie projektanci bawią się <talią> panny młodej. Do wyboru: albo suknie o przedłużanej linii, z talią zaznaczoną na wysokości bioder, albo tzw. Józefinki z talią pod biustem" - mówi Grażyna Skudlarska, redaktor naczelna magazynu "Moda na Ślub".


Sukienka z obniżaną linią talii Sukienka z podniesioną linią talii

Koniec ze stereotypami! Klasyczna biel i écru nadal króluje na wybiegach, ale kto powiedział, że panna młoda nie może wystąpić w czerni i do tego w obszernej, "bezowatej" sukience? Jeśli zabraknie jej odwagi, to może chociaż "miniówka" w kształcie bombki lub obcisła "syrenka".

Sukienki ślubne szyje się ze zwiewnych szyfonów, organdyny i koronki.

"Hitem Tygodnia Mody Ślubnej - Pasarela Gaudi Novias był nietypowy pokaz sukni ślubnych firmy Cymbeline" - wspomina Grażyna Skudlarska. "Na początku akcent hiszpański - na wybiegu pojawiła się modelka przebrana za torreadora, a za nią panny młode w czerni. Czerń była zresztą elementem spójnym całej kolekcji - białe sukienki miały doszyte paski lub kwiaty w tym kolorze. Sensacją pokazu była obecność jednej z najsławniejszych hiszpańskich modelek - Monique Cruz, siostry aktorki Penelope Cruz."