W byle co się nie ubiera. W jej szafie wiszą kreacje od Yves Saint Laurenta, Christiana Diora, Valentina, Oscara de la Renty.

Zaprojektowanie sukni ślubnej powierza włoskim kreatorom. Do konkursu przystępują m.in. Bianca Sposa, Galit Levi, Ines di Santo, Rosy Garbo i David Degli Onofri. Proponują suknie bezowate, uszyte z tiulu o wysadzanych mieniącymi się kamieniami gorsetach. Gdyby kreacja nie zmieściła się w plastikowej karecie może ją zamienić na dopasowaną do ciała, ale za to z długim trenem. Pozostaje jeszcze wybór odpowiedniego nakrycia blond włosów. Opaska z kwiatami, welon, a może królewski diadem? Cindy, Pamela i Skipper pękną z zazdrości!

Barbie urodziła się w 1959 r. w USA. Na początku była skromna. Ubierała się w czarno-biały kostium, klapki i okulary słoneczne. Kiedy zdobyła sławę, zdecydowała się na dwie operacje plastyczne twarzy, zmieniła kolor skóry, i zdobyła obywatelstwo 45 krajów.

Barbie jest nie tylko piękna, ale również inteligentna. Zmienia zawód jak rękawiczki. Była już lekarzem, astronautką, businesswoman, policjantką, a nawet kandydatką na prezydenta. Największą popularnością cieszyła się jednak lalka z długimi do ziemi włosami „Totally Hair Barbie” z 1992 r. A pomyśleć, że pierwsze Barbie tanio się sprzedawały. Kosztowały tylko 3 dolary.

(Źródło: republikadzieci.org; sposaitaliacollezioni.it)