Tegoroczne tendencje na wiosnę i lato nie pozostawiają wątpliwości. Modna kobieta to kobieca kobieta. Zmienna i nieobliczalna.

Kreatorzy mody na całym świecie lansują styl spokojny, klasyczny, ale bardzo zmysłowy. W zaprojektowanych przez siebie kreacjach akcentują talię i mocno podkreślają linię biustu. Wybierają delikatne i przezroczyste tkaniny. Dlatego tak dużo w ich kolekcjach miękkiego jedwabiu, błyszczącej satyny i szeleszczącego szyfonu. Obowiązkowym elementem są kobiece kwiatowe desenie na marszczeniach, dziewczęce groszki na plisach, jasne, pastelowe barwy oraz nieśmiertelna czerń i biel (solo lub w duecie).

Moda koncentruje na sobie uwagę. Rezultat? Nosimy intensywne, nasycone, wręcz krzykliwe kolory i w dowolny sposób łączymy złoto ze srebrem. Wybieramy odważne, abstrakcyjne wzory, a spódnice wkładamy jeszcze krótsze niż dotąd (maxi mini) i tak samo skąpe szorty. Linię ramion mocno podkreślamy, najlepiej bufkami. Z mody nie wychodzi jednak nonszalancki, w niektórych momentach męski styl.
Ponadto dużo będzie zapożyczeń z minionych dekad. Dostrzeżemy nawiązania do szyku mody retro, słodkie formy lat 50., popartowskie lata 60., barwne lata 70. oraz dyskotekowe lata 80. I warto dodać, że nadal na topie pozostają drapieżne, kocie wzory i kolorowe, etniczne motywy zarówno na materiałach, jak i na dodatkach.

Tęczowo
Olśniewająco
Kuso
Kobieco
Nonszalancko
Etnicznie
Dziewczęco