Rzadko kiedy w pełni zadowolone jesteśmy ze swojej figury – również nóg. Sen z powiek spędzają nam ich defekty. Jednak wcale nie trzeba ich eksponować! Umiejętnie dobrane obuwie zatuszuje wady i podkreśli zalety. Oto kilka rad stylistek na portalu Papilot.pl.

MASYWNE ŁYDKI

Nic tak nie pomoże im optycznie, jak buty na wysokim obcasie. Ale nie byle jakie. Najlepiej zrobią im wycięte z przodu botki na stabilnym półsłupku lub kozaki z wysoką cholewką, która zasłoni przyduże gabaryty. Niektóre modele kozaczków mają za wąskie cholewy? Szukaj fasonów z wszytą elastyczną gumą. Czego powinnaś unikać? W szczególności bardzo cienkich szpilek, butów w szpic oraz zaopatrzonych w paski wokół kostki - one tylko podkreślą masywność łydek.

czytaj dalej...
BRAK WCIĘCIA W KOSTCE

Tę niedoskonałość najskuteczniej ukryją przeróżne dekoracje na wysokości kostki. Mogą to być botki z wywiniętą cholewą zdobioną ćwiekami, saszki z frędzlami czy buty z szerokim paskiem tuż nad lub pod kostką. Tego typu akcesoria odwrócą uwagę lub zasłonią to, co chcemy ukryć, a nawet wymodelują nogę w bardziej pożądany kształt.

czytaj dalej...GRUBE NOGI

Jeśli by zapytać kobiety o defekt swoich nóg, większość z nich zapewne powiedziałaby, że są za grube. Jeśli uważasz, że ciebie dotyczy ten defekt, na sklepowych półkach szukaj głęboko wyciętych pantofli na półsłupku, koturnie albo stożku, zwężającym się ku dołowi. Wypatruj też długich kozaków na platformach – ale pamiętając, że cholewy kozaków powinny być wąskie i dopasowane do nogi (szerokie optycznie ją poszerzą).

Czego powinnaś unikać? Kategorycznie zabronione są botki z podwyższoną cholewką – zamiast wyszczuplić – pogrubią, a do tego jeszcze skrócą twoje nogi. Podobny efekt spowodują paski wokół kostki. Nie najlepszym wyborem są cienkie szpilki. Inne niewskazane rzeczy to: ostre kolory czy wyraziste zdobienia takie, jak frędzle, marszczenia, ćwieki czy kokardy.

czytaj dalej...
CHUDE NOGI

Zbyt grube – źle, zbyt chude – też niedobrze. Również z takim mankamentem poradzi sobie odpowiednie obuwie. Twoim sprzymierzeńcem będą botki oraz mocno zabudowane pantofelki i balerinki. Optycznie poszerzą twoje nogi zdobienia butów w postaci marszczeń, kokard czy frędzli. Podobny efekt zapewnią kozaki z długą, dziurkowaną cholewą. Chude nogi są wprost stworzona dla pantofelków na supercienkiej szpilce. W tym sezonie królują te zaopatrzone w grube platformy z przodu buta. Jeśli chodzi o kolory, najbardziej powinnaś zaprzyjaźnić się z jasnymi brązami, szarościami, zieleniami, fioletami i żółciami.

czytaj dalej...KRÓTKIE NOGI

Mogą być odpowiednio szczupłe, z wąskimi łydkami, proste i kształtne… a jednak nie takie, jak trzeba. Wiele pań narzeka na zbyt krótkie nogi. Jeśli jesteś posiadaczką takowych, unikaj butów na płaskiej podeszwie – wysokie obcasy idealnie zatuszują twój defekt. Dodatkowo optycznie wydłużysz nogi dzięki wszelkim butom, które odkrywają stopę. Zrezygnuj natomiast z tych sięgających do kostki. Powinnaś zwrócić uwagę na to, w jaki sposób łączysz dany fason obuwia i stroju. Wskazane połączenia to proste, przylegające do ciała jeansów w duecie z muszkieterkami. Unikaj za to łączenia sukienki i oficerek czy spódnicy i botinek.