Za tę sytuację możemy także winić złą organizację pracy, zbyt dużą lub zbyt małą kuchnię, nadmierną lub niewystarczającą ilość przyrządów kuchennych… Musimy jednak zdać sobie sprawę, że jeśli nie uporządkujemy wszystkich akcesoriów i nie znajdziemy dla nich specjalnie przeznaczonego miejsca, problem nieustannie znikających i pojawiających się nagle utensyliów kuchennych będzie powracał.

Przeważnie łyżki, noże i widelce trzymamy w szufladach pod blatem kuchennym. Pomaga nam to zachować porządek, niestety często w praktyce okazuje się, że przegródek jest zbyt mało, by pomieścić wszystkie sztućce, o segregowaniu poszczególnych kompletów nie wspominając. Uniwersalnym rozwiązaniem w takim przypadku są pojemniki - te inteligentne, które dopasują się do naszych potrzeb. Wkłady SCOOP II, wykonane są z połyskującego tworzywa dostępnego w dwóch kolorach: jasnoszarym i białym. Dopasować je można do szuflad o szerokości frontu od 30 do 120cm.

SAMA WSZYSTKO REGULUJESZ

Wkłady te podzielone są na cztery poprzeczne części: trzy wąskie i jedną szeroką, które dodatkowo możemy samodzielnie dzielić przegródkami tak, by maksymalnie wykorzystać przestrzeń szuflady. Ujmując niepotrzebnego miejsca na przykład w komorze na łyżeczki, zwiększamy przestrzeń potrzebną do schowania dużych noży, chochel lub sitek. To pozornie drobne udogodnienie niespodziewanie szybko przynosi efekty w postaci doskonałego ładu w każdym miejscu kuchni. Cena wkładu waha się od 35 do 99 zł - w zależności od szerokości.