Wypowiedzi: 53
1 2 3 4 ... 6 starsze
 • ~anka2013-09-01 00:16

  adelaide jesteś kompletną idiotką. Nie wypowiadaj się na temat Angeliny. Nie masz prawa osądzać nikogo, jeśli nie doświadczyłaś sama choroby nowotworowej. Nie masz pojęcia co oznacza mieć zmutowany gen, który u 80% nosicielek powoduje chorobę. Ja niestety go mam, zachorowałam ... rozumiem decyzję Angeliny ...

 • ~bg2013-07-05 20:45

  Moim zdaniem Pani Maria zasługuje na uwagę, jaką się jej poświęca :) Wzięła życie we własne ręce, wykorzystuje swoją chwilę. Warto ją naśladować w kontekście zapału i motywacji do działania!

 • ~adelaide2013-05-21 04:38

  Piękna i mądrzejsza od Angeliny Jolie.


  Wg Angeli Jolie, red. Olejnik, red. Lisa i niektórych "specjalistów" jak obawiasz się, że czerniak wyrośnie ci na ręce lub nodze każ je sobie amputować a jak nie stać cię na to odrąb je ...?!


  Skąd i po co to zakłamanie, także w programie red. Lisa czy red. Olejnik ?!!!

  Olejnik jak zwykle durnoty plecie i zmyśla. Sama nie wierzy w to co mówi ale tak mówi dla kasy, dla wykazania swojej "poprawności" ...

  Bolesław Piecha to nie tylko bywszy minister zdrowia ale i lekarz. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji w polskich i zagranicznych czasopismach medycznych, i to Piecha ma rację twierdząc, że "nikt z powodu możliwości zachorowania na siatkówczaka oka nie wydłubuje sobie oka" a nie red. Olejnik !

  Rozumiem i popieram konieczność badań profilaktycznych, częstych szczególnie u osób z grup ryzyka, u osób u których stwierdzono obecność zmutowanych genów, zwiększających prawdopodobieństwo zachorowania na raka, u osób których rodzice chorowali na raka etc. etc. ale trzeba pamiętać, że jak to stwierdził prof. onkolog w programie red. Lisa, nawet co do tych osób nie można twierdzić iż w 100%, w 50% czy choćby w 20% zachorują na raka.

  To iż należą one do grupy ryzyka; są "obciążone" dziedzicznie, czy stwierdzono u nich obecność zmutowanych genów nie jest jednoznaczne
  z "wyrokiem", że zachorują na raka a tylko czyni prawdopodobnym, że w ich przypadku zachorowanie na raka jest o ileś % bardziej możliwe niż
  u osób spoza grup ryzyka.

  O ile wiem Angelina Jolie nie choruje na raka i nikt nie stwierdził, że zachoruje na raka. Nie było u niej żadnych klinicznych wskazań co do konieczności mastektomii !

  Nie słyszałam też aby głosiła i popularyzowała konieczność badań profilaktycznych. Ogłosiła tylko swoją decyzję o przprowadzeniu "prewencyjnej" mastektomii z jednoczesną rekonstrukcją piersi. Jest ona nie tylko piękna, sławna ale bardzo bogata i stać ją na różne fanaberie.

  Popieram uświadamianie o konieczności badań prewencyjnych, o możliwościach i sposobach leczenia, uświadamianie, że wykrycie raka to jeszcze nie wyrok śmierci, że jego wykrycie we wczesnym stadium daje szanse na całkowite wyleczenie.

  Dopuszczam "prewencyjną" mastektomię drugiej piersi ze wskazań klinicznych, u osób z grup ryzyka, którym z powodu raka usunięto już jedną pierś ale nie dopuszczam "prewencyjnej" mastektomii u osób całkowicie zdrowych.

  Bo co by to miało oznaczać ? czy jeżeli miałam dwa zawały mięśnia sercowego to "z automatu" mam sobie kazać przeszczepić serce ?!

  a może powinnam sobie kazać je przeszczepić gdy byłam jeszcze zdrowa ? tylko na podstawie tego, że moja mama zmarła na chorobę serca ?
  Nie dajmy się zwariować ! Primum non nocere ! Nie widzę w decyzji pani Jolie, żadnej odwagi czy bohaterstwa, które zaczęto jej przypisywać ani odrobiny rozsądku, tylko durnotę, wyrachowanie, reklamowanie siebie, próżność, zidiocenie dobrobytem i sławą; okaleczenie, oszpecenie się, na własne żądanie a zaraz potem sztuczne tego naprawienie za ciężkie pieniądze, zlekeceważenie, zohydzenie swojego człowieczeństwa, obrazę praw ludzkich i boskich etc.

  Zalecałabym fizyczną i medialną izolację aby innych uchronić od złego wpływu i przykładu. Durnotę taką należy tępić w zarodku jak każdą groźną zarazę.

  Powinni ją zamknąć za podwójnymi kratami w Tworkach razem ze wszystkimi "specjalistami", którzy korzystając z okazji chcą sobie nagonić durnej a kasiastej klienteli, którzy ad hoc, bez wskazań klinicznych, uzasadnionej konieczności, zalecają czy doradzają tak straszliwą amputację obydwu zdrowych pierśi u zdrowych kobiet!

  Przecież Agelina Jolie chora nie jest, chyba, że na rozum ... ! Jak chciała sobie piersi upiększyć czy "sławy", szumu, wokół siebie przysporzyć to jej wola i sprawa ale durnotą i działaniem, że wszech miar szkodliwym jest podawanie jej fanaberii czy głupoty za wzór do naśladowania czy nazywanie bohaterstwem etc. ...!!!

  Primum non nocere !

 • ~wacek2013-05-11 11:07

  bardzo piękna kobieta - mnie podoba się bardziej niż Angelina ale to oczywiście kwestia gustu

 • ~jjj2013-04-13 14:51

  chyba barziej Monika Belusci

 • ~marianna2013-03-31 21:31

  jest ladna jak na 40 lat bardzo skryta i tajemnicza a szkoda!!!

 • ~ola2013-03-22 23:34

  Oświećcie mnie. Co to za zawód psycholożka?

 • ~@j2013-03-12 18:25

  piękna mądra kobieta. Zamiast głupawych polityków b. miło zobaczyć Ją w TV. Nreszcie ktoś madry i piękny.

 • ~WOJTEKSE12013-02-18 22:02

  czy ktoś mi powie ile ta kobieta m lat. Nigdzie nie mogę znaleść tej informacji

 • ~nerolech2013-02-17 20:30

  piękna wykształcona kobieta, milo ją oglądać i słuchać, miły przerywnik od naszych polityków i nieszczęść, które dręczą nasz kraj.

1 2 3 4 ... 6 starsze

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.
Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!
Prognoza pogody i program TV