Babar - król słoni, TV 4, godz. 9.15

Już od pół wieku dzieciaki śledzą przygody Babara - bohatera serii klasycznych bajek stworzonych przez Jean i Laurenta de Brunhoff. Także na telewizyjnym ekranie. Osierocony mały słonik z prawdziwej dżungli trafił do tej miejskiej. Tam zaopiekowała się nim sympatyczna starsza Madame. Babar zaczął chodzić do szkoły, uczyć się dobrych manier, bywać na przyjęciach. Ale wciąż tęsknił za rodzinnymi stronami. Jego przeznaczeniem było bowiem zostać królem wszystkich słoni.

Toy Story, Disney Channel, godz. 10.30 i 19.00

To już klasyka. Opowieść o tym, co zabawki wyprawiają, gdy dzieci nie ma w domu, była pierwszym pełnometrażowym filmem animacji stworzonym całkowicie przy użyciu techniki komputerowej i pierwszym przebojem studia Pixar, które światu dało potem Iniemamocnych, rybkę Nemo, Potwory i spółkę. Dowcipny scenariusz (wśród autorów jest Joel Cohen) i doskonała animacja sprawiły, że "Toy Story” pokochała młoda widownia i amerykańscy akademicy, którzy przyznali mu specjalnego Oscara.

Atomówki, TVN Siedem, godz. 12.15

Mają wielkie oczy, wielkie moce i jeden cel: zwalczać zło. Na świat przyszły w 1998 roku w wyniku eksperymentu profesora Atomusa, który łącząc słodkie i pikantne składniki z tajemniczą substancją X, otrzymał jako końcowy wynik trzy naładowane superenergią dziewczęta. Siostrzyczki o imionach przystających do ich charakterów (Bójka, Bajka i Brawurka) zostały bohaterkami serialu i ulubienicami milionów dziewczynek w szkolnym wieku. W Dniu Dziecka ich zwariowane przygody możemy oglądać w dawce zwielokrotnienej, bo w długim metrażu.

Tom i Jerry: Magiczny pierścień, Puls, godz. 12.30

Tom i Jerry w jednym mieszkają domu. I to już od 68 lat! Od tak dawna wymyśleni przez duet Hanna-Barbera bohaterowie na ekranie się pojawiają i ze sobą wojują. Tym razem o bezcenny "Magiczny pierścień”, który młody czarnoksiężnik pozostawia pod opieką szaroniebieskiego kocura. Dziwnym jednak trafem świecidełko to ląduje na głowie miłej, brązowej, o niebo od niego sprytniejszej myszki. Wtedy zaczyna się prawdziwa zabawa. Zanim Tom zdąży powiedzieć "abrakadabra”, ma na ogonie nie tylko psocącego Jerry’ego, ale całe miasto.

Sezon na misia, HBO, godz. 14.45

Boguś niebezpiecznym grizlim jest tylko nominalnie. Ten oswojony miś sypia z pluszakiem i uwielbia, jak mu się śpiewa kołysanki. Przyjaźń z równie ciamajdowatym jelonkiem oraz nieszczęsny splot wypadków zmuszą go jednak do ucieczki w las. Tubylcy dadzą miastowemu w kość, ale z czasem zyska ich przyjaźń i zrozumie, co dotąd tracił. Misiaczek puszysty przeistoczy się w prawdziwego niedźwiedzia. "Sezon na misia” to sympatyczny film inicjacyjny dla chłopców zbyt długo wiszących u maminej spódnicy. Ale nie tylko, bo zgodnie z żelazną regułą dzisiejszego kina familijnego, puszcza też oko do dorosłych widzów.

Wpuszczony w kanał, Canal+, godz. 17.40

Wielka przygoda małego i rozpieszczonego szczurka domowego Rodneya St. Jamesa, który wpuszczony w londyńskie kanały ściekowe przez szczura żula poznaje prawdziwe życie z jego różnymi zapachami i postawami, ale też zakochuje się w szczurzej ślicznotce z nizin społecznych. Film zrealizowany w słynnym studiu Aardman - kontynuuje najlepszą tradycję komedii z Wallace’em i Gromittem. Mamy więc: wartką akcję, zapierające dech efekty i znakomitą zabawę - demokratycznie - dla dużych i małych.

Krowy na wypasie, Canal+, godz. 20.00

Gdy nie ma farmera, krowy harcują. A Otis i spółka to wyjątkowo chętne do zabawy zwierzaki, przy których koleżanki i koledzy z „Rogatego rancza” są grzecznymi trusiami. Beztroskie mućki prowadzą bowiem podwójne życie. Dają mleko, ale resztę dnia (i nocy) spędzają na tańcach, swawolach, graniu w kości, oglądaniu meczy, szybowaniu na desce w kluczu z kaczkami oraz... przygotowywaniu niezbyt mądrych dowcipów właścicielowi gospodarstwa Benowi. Ktoś będzie musiał zrobić z tym porządek!