Duffy przekonuje, że komunikowanie się za pomocą krótkich wiadomości tekstowych to doskonały trening, który pomaga opracować technikę kondensowania myśli.

"Uważam, że poezja jest tą formą, która przetrwa najdłużej. Wiersze to takie wiadomości tekstowe, w których używa się języka w bardzo zwięzły sposób. Myślę, że staną się one istotnym elementem współczesnej literatury" - podkreśla Carol Ann Duffy.

Reklama

Spostrzeżeń uznanej brytyjskiej poetki, autorki około 30 książek, w tym sztuk teatralnych, opowiadań i wierszy, nie popiera grono ekspertów. Przekonują oni, że poprawna mowa jest zabijana przez tzw. generację Facebooka.

Poetka nie obawia się, że wspomniane pokolenie Facebooka zapomni o poezji. Jest odmiennego zdania. Uważa, że ta forma literacka jest idealna dla osób młodych.

"Obecnie czytamy mniej, młodzi ludzie znaczną część swojego czasu spędzają przed komputerem, na portalach społecznościowych. Ze względu na swoją zwięzłość, wiersze stają się najbardziej przystępną formą literacką" - przekonuje.

Reklama

Carol Ann Duffy jest jedną z najbardziej uznanych brytyjskich poetek. Tytuł nadwornego poety brytyjskiego monarchy, który otrzymała 1 maja 2009 roku postawił ją w jednym szeregu ze sławami brytyjskiej poezji - Williamem Wordsworthem, Alfredem Lordem Tennysonem oraz Tedem Hughesem. Jest jedyną kobietą w tym gronie.