Seks po porodzie
Pojawienie się w domu nowego człowieka wywraca świat do góry nogami. Dziecko będzie powodem Twojego szczęścia i dumy, jak i przyczyną zmęczenia czy trosk. Noworodek wymaga szczególnej opieki, praktycznie przez całą dobę. Często, po całym dniu zajmowania się maleństwem, nie masz więc sił na igraszki z ukochanym. Ponadto, nie czujesz ochoty na seks. To normalne - przez pierwsze miesiące po porodzie kobiece hormony przestawiają się na produkowanie pokarmu dla dziecka. Odczuwanie pociągu seksualnego byłoby sprzeczne z naturą, która nakazuje wykarmienie jednego potomka, zanim pojawi się drugi. Aż 80% młodych matek przyznaje, że po urodzeniu dziecka, ich apetyt seksualny gruntownie się obniżył.

Najważniejsze, byś w tym okresie dbała o partnera. Pamiętaj, że po pojawieniu się dziecka, mężczyźni często czują się odepchnięci i osamotnieni. To, że przez chwilę nie jesteście kochankami, nie oznacza jednak, że Wasz związek traci sens. Wyjaśnij swojemu mężczyźnie, że nadal bardzo go kochasz i z niecierpliwością czekasz na moment, gdy twój seksualny apetyt powróci.

Kilkulatek a wasza intymność
Kiedy ochota na seks przybędzie ponownie, pojawi się kolejny problem - brak czasu. Gdy dodatkowo mieszkacie na niewielkiej przestrzeni, trudno Wam będzie znaleźć miejsce zapewniające prawdziwą intymność. Wówczas musisz wykazać się wrodzonym sprytem. Gdy dziecko jest w przedszkolu, u babci czy przyjaciół, umiejętnie rozplanuj czas na seksualny maraton, długie zbliżenie i szybki numerek. Zapisuj w kalendarzu, kiedy Ty i Twój partner macie chwile tylko dla siebie i skrupulatnie wykorzystuj każdą okazję do igraszek.

Ponadto małe dzieci chodzą spać dość wcześnie. Wykorzystaj czas snu Twojej pociechy i znajdź chwilkę na przyjemność w sypialni. Jeśli to możliwe, kochaj się z partnerem od razu po powrocie z pracy, zanim wciągnie Cię wir domowych obowiązków. Z czasem przeistoczysz się w prawdziwego eksperta i znajdziesz moment na chwilę rozkoszy podczas, gdy dziecko ogląda ulubioną kreskówkę.

Nastolatek w domu
Dla wielu par dorastające dziecko stanowi prawdziwą przeszkodę w ich życiu intymnym. Nastolatki chodzą spać o tej samej porze co dorośli, rozpoznają odgłosy seksualnej ekstazy i nie ukrywają swojej niechęci, gdy zdarzy im się przyłapać rodziców w intymnej sytuacji. Z drugiej strony częściej przebywają z przyjaciółmi i rzadziej spędzają czas w domu. Warto wykorzystać takie chwile! Gdy Twoja latorośl wychodzi na spotkanie ze znajomymi, Wy udajcie się do sypialni. Pozwól dziecku na przenocowanie w domu kolegi, rewanżując się przyjaciołom Twojej latorośli taką samą propozycją. W ten sposób co jakiś czas Ty i Twój partner będziecie mogli przeżyć niezapomniane noce.

Przezwyciężyć niepewność
Wiele par waha się przed uprawianiem seksu, gdy dzieci są w domu. Kobietom łatwiej oddać się ekstazie, gdy wiedzą, że ich pociechy smacznie śpią. Mimo to i tak towarzyszy im obawa, że dzieci mogą się obudzić. Dobrym rozwiązaniem jest wówczas zamykanie drzwi od sypialni na klucz. Podobny patent działa także w łazience. W ten sposób przyzwyczaisz latorośl do szanowania Waszej prywatności.

Oprac. na podstawie portalu bbc.co.uk.