Pierwszy miesiąc: Poznajmy się
Czekałaś na to dziewięć miesięcy. I wreszcie nadszedł ten moment - trzymasz w ramionach swoje dziecko. Myślałaś, że będzie tylko radość, tymczasem zalewa Cię lawina emocji, nasuwają Ci się setki pytań. Te wątpliwości są naturalne!
więcej›››

Drugi miesiąc: Pierwszy uśmiech
Maleństwo coraz szerzej otwiera oczy, jeszcze bezładnie wymachuje rączkami, ale już rozbrajająco się uśmiecha. Noworodek staje się niemowlakiem.
więcej›››

Trzeci miesiąc: Czaruję cały świat
W tym miesiącu maluch wreszcie zauważy, że oprócz jedzenia, płakania i spania istnieją jeszcze inne zajęcia.
więcej›››

Czwarty miesiąc: Zabawiaj mnie
Twoje dziecko wkracza w okres nazywany złotym okresem niemowlęcym. Dużo się śmieje i jest towarzyskie, chętnie nawiązuje kontakt, gaworząc, i z zainteresowaniem obserwuje świat wokół siebie. Ładnie przesypia noce.
więcej›››

Piąty miesiąc: Potrząsam i grzechoczę
Rączki zna już doskonale, czas na stópki. Zdjąć skarpetki? Nic trudnego. Może Ci się wydawać, że jest z gumy, kiedy wkłada duży palec stopy do ust. Właśnie rozpoczął się piąty miesiąc życia Twojego dziecka.
więcej›››

Szósty miesiąc: Poznaję świat
Wrodzona ciekawość Twojego dziecka i jego wzrastająca niezależność skłaniają go do odkrywania świata. Pod koniec tego miesiąca malec będzie miał już pół roczku!
więcej›››

Siódmy miesiąc: Potrafię się przemieszczać!
Twoje dziecko skończyło pół roku. To fascynujący czas, w którym niemowlę gwałtownie rośnie i się rozwija. Pod koniec tego miesiąca najprawdopodobniej będzie umiało siedzieć bez podparcia. Może nawet umieć usiąść samo.
więcej›››

Ósmy miesiąc: Cała naprzód
Maluch jest nieustannie czymś zaciekawiony. Bardzo chce poznać świat, jednak nie zdaje sobie jeszcze sprawy, że może coś zniszczyć. Właśnie dlatego beztrosko grasuje po całym domu. Jeśli masz w domu schody, koniecznie je zabezpiecz.
więcej›››

Dziewiąty miesiąc: Doskonalę umiejętności
Twoje dziecko siedzi już samo. Trzymając się szczebelków łóżeczka, potrafi wstać. Najczęściej siada z pozycji na czworaka. Cieszy się tą umiejętnością bardzo. Ale Ty możesz mieć z tym kłopot.
więcej›››

Dziesiąty miesiąc: Nie będę cię słuchać!
Prawie wszystkie dzieci w tym wieku przemieszczają się. Wiele z nich umie stać, chociaż mogą potrzebować pomocy w utrzymaniu równowagi. Dziecko doskonali swoje umiejętności - sztukę siedzenia, obracania się, zmian pozycji i przechodzenia od siedzenia do leżenia.
więcej›››

Jedenasty miesiąc: Już wiele rozumiem!
Twoje dziecko umie mocno chwytać i precyzyjnie używa palców. Zapewne już potrafi samo wstać. Nieuchronnie zbliża się moment, kiedy zacznie samo chodzić!
więcej›››

Dwunasty miesiąc: Kto to idzie?
11-miesięczne dziecko ma już duże poczucie wasnej odrębności. Odbiera siebie jako niezależną ludzką istotę. Zna swoje potrzeby i upodobania. Kluczem do jego zdyscyplinowania jest konsekwencja.
więcej›››