• Płacząca dziewczynka
  1
  Efektów może nie być widać od razu, ale to, co warto robić, to dołożyć wszelkich starań, by dziecko dobrze kojarzyło przedszkole.
 • Matka usypia dziecko
  2
  Sen jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania każdego człowieka. Szczególnie ważny jest u dzieci, ponieważ wpływa na ich rozwój. Ustalone i regularne godziny przeznaczone na drzemkę malucha, porządkują życie całej rodziny. Praktycznie każdy rodzic marzy, by jego dziecko przesypiało całą noc, nie wstawało o świcie, a także, by chciało spać samo we własnym łóżeczku. Rzeczywistość zwykle nie bywa aż tak kolorowa, istnieje jednak kilka ogólnych rad, których mogą pomóc.
 • Chłopiec z plecakiem na kółkach
  1
  1
  Podręczniki i zeszyty, piórniki, jedzenie, napoje, zabawki, a nawet urządzenia elektryczne typu tablet, czy telefon –  dzieci przeciętnie noszą na swoich barkach od 6 do prawie 10 kg. Tymczasem lekarze są zgodni: to zbyt duży ciężar, by obyło się bez negatywnych skutków w przyszłości.
 • Lekcja
  Nauczyciele tracą uznanie i autorytet w oczach swoich wychowanków – uważa Michał Zawadka, autor książek motywacyjnych. Przyczyniają się do tego nowe technologie i brak chęci rozwoju wśród samych nauczycieli. W świecie internetu, telewizji i idoli kreowanych przez social media pedagodzy ze swoimi przestarzałymi metodami nauczania nie są w stanie dotrzeć do uczniów i zaszczepić w nich pasji do nauki. Nie pomagają również rodzice, którzy przy dzieciach podważają autorytet nauczycieli.
 • Zabawki
  W ramach ubiegłorocznej akcji Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów i służba celna stwierdzili nieprawidłowości w blisko połowie spośród 1,5 mln kontrolowanych zabawek, które miały trafić na polski rynek. 30 tys. sztuk, które zawierały zbyt dużo toksycznych substancji, zostało zniszczonych.
 • Kobieta w ciąży
  Ciąża to wyjątkowy, ale również trudny czas dla kobiety. Ciało przechodzi wtedy wiele zmian, pojawiają się różnego rodzaju dolegliwości, z którymi nie zawsze wiemy jak sobie poradzić. A kondycja i samopoczucie przyszłej mamy są bardzo ważne nie tylko dla niej samej, ale również dla dziecka. Jak można skutecznie je poprawić?
 • Pożegnanie dziecka przed szkołą
  1
  Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. To duża zmiana w życiu nie tylko pierwszoklasistów, ale i rodziców. Jak przetrwać pierwsze dni w szkole bez stresu? Co zrobić, by dziecko szło do szkoły z radością i entuzjazmem, a nie z płaczem? Poznaj porady pedagogów.
 • Niemowlę
  W pierwszych latach życia organizm dziecka bardzo intensywnie się rozwija. Po przyjściu niemowlęcia na świat jego układ pokarmowy wciąż dojrzewa! Dowiedz się, jak ważne jest jego odpowiednie funkcjonowanie i jak każdego dnia mama może wspierać jego pracę. Odkrywamy wielkie tajemnice małego brzuszka!
 • Trening ciężarnej
  Wiele kobiet, które spodziewają się dziecka, ogranicza do minimum aktywność fizyczną. To błąd!
 • Rodzice z córką
  Koncepcji na wychowanie dziecka było, jest i będzie wiele. Jednak jak w tych wszystkich radach, podejściach, niezawodnych receptach, odnaleźć swój sposób na wychowanie dziecka? W każdym z tych podejść znajdziemy: dbanie o dobro i bezpieczeństwo dziecka oraz przygotowanie go do samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie. Zapewnienie tego dziecku wymaga od rodzica/opiekuna pełni sił i chęci. Brzmi jak wyzwanie? Jak zatem zbudować autorytet rodzica/opiekuna? Na czym się skupić w swoim rozwoju?
 • Dziecko przy piersi
  4
  Na świecie zaledwie 45% nowo narodzonych dzieci jest przystawianych do piersi w ciągu pierwszej godziny po narodzeniu, a jedynie 40% niemowląt w wieku poniżej 6 miesięcy jest karmionych wyłącznie piersią...
 • Maluszek w upale
  3
  Upalne lato może okazać się dla małego dziecka bardziej uciążliwe, niż sroga zima. Wystawione na wysokie temperatury ciało malca nie potrafi poradzić sobie z wysoką temperaturą, gdyż jego system termoregulacji nie jest jeszcze w pełni wykształcony. Jednak możemy zrobić naprawdę dużo, aby letnie miesiące minęły w zdrowiu i dobrym humorze zarówno nam, jak i maluszkowi.
 • Caracas

  Z Wenezuli uciekło już 4 mln osób. To największy kryzys migracyjny w historii Ameryki Łacińskiej

 • Jarosław Kaczyński na spotkaniu z wyborcami

  Bezpartyjność a spożycie marchewki. Czy Prezes Kaczyński poddaje nas zbiorowej hipnozie? [OPINIA]

 • Michał Wójcik

  Wiceminister sprawiedliwości: Jarosław Kaczyński mówi prawdę, decyzja TSUE nie przywraca sędziów SN do pracy

Zobacz więcej