Święta w towarzystwie bliższej lub dalszej rodziny nie muszą być koszmarem. Spotykacie się na pewno niezbyt często, więc wykorzystaj okazję i poznaj ich wszystkich lepiej, niż miało to miejsce dotychczas. A przy okazji miło i rodzinnie spędź Święta Wielkanocne. Jak? Oto proste sposoby:

1. Idżcie na spacer: to najbanalniejszy, ale najlepszy pomysł na poświąteczną sjestę. To nieprawda, że wiekowa ciocia nie chce iść na przechadzkę, bo nie ma siły i jej się nie chce. Może nikt jej dawno na taki spacer nie zaprosił? Dlatego namów wszystkich, by odeszli od stołu i idźcie razem porozkoszować się pogodą. Nawet siedzenie na ławeczce pod domem z babcią jest lepsze od gapienia się w telewizor.

2. Zróbcie sobie wycieczkę rowerową. Z całą pewnością w waszej okolicy są miejsca, gdzie można pojechać i porozkoszować się przyrodą i świeżym, wiosennym powietrzem. Taka wyprawa będzie nie tylko miłą rozrywką i odejściem od świątecznej rutyny, ale także sposobem na pozbycie się ciężaru świątecznych specjałów w twoim żołądku. Coś dla ducha, coś dla ciała - pomysł idealny.

3. Namów bliskich na wspominki: ale nie daj rozmowie zejść na polityczne czy zdrowotne tory. Zapytaj najstarszych z rodu np. o sekrety twojej rodziny! Spróbuj przy okazji świąt wypytać seniorów o zamierzchłe dzieje familii. Kto z kim i w jaki sposób się poznał, kim byli wasi przodkowie, gdzie mieszkali, skąd przybyli? To może być naprawdę pasjonująca opowieść, na pewno przyjemniejsza, niż utyskiwanie na ogólnoświatowy kryzys.

4. Obejrzyjcie archiwum domowych fotografii: w niemal każdym domu jest na pewno karton czy album ze zdjęciami. Może nawet nie wiesz, jakie skarby chowa w nich dziadek albo babcia? Znalezienie zdjęcia prapradziadka w mundurze carskiej armii jest znakomitym trofeum. Prawie tak samo cennym, jak znalezienie pięknej sukienki na przecenie... żartujemy. Oczywiście o niebo cenniejszym.

Właściwie pomysłów na zagospodarowanie świątecznych dni jest mnóstwo. Dlatego niech każda z was zrobi w tym czasie to, na co ma ochotę i co może sprawić przyjemność waszym bliskim. Pamiętaj, że święta to naprawdę szczególny czas dla rodziny. Nie pozwól, by kolejna Wielkanoc skończyła się na kłótni o spadek, politykę czy twoje nowoczesne podejście do życia. Rok ma 365 dni, dlatego niech chociaż te trzy upłyną spokojnie, radośnie i wyjątkowo...