Pamela na zdjęciach nie wygląda zupełnie jak Pamela. Jednak wywiad z aktorką i modelką znaną głównie ze swych piersi i pośladków również jest nietypowy. Symbol kiczu i seksu jawi w nim się jako kura domowa.

Jak wynika z wywiadu, hobby aktorki to dekorowanie domów. Pamela ma ich trzy i bardzo ważny jest dla niej ich wygląd, bo gwiazda "Słonecznego patrolu" twierdzi, że fascynuje ją architektura. Właśnie zakończyła przebudowę domu w Malibu, która trwała 4 lata. Teraz planuje zająć się nowym domem w Kanadzie, w Vancouver, który ma być całkowicie przyjazny środowisku.

Jednak najważniejsi w życiu są dla niej jednak dwaj synowie z małżeństwa z Tommym Lee, Brandon i Dylan. Uważa, że samotne wychowanie dzieci nie jest trudne, jeśli ustali się priorytety. "Dlatego koncentruję się najpierw na moich synach, cała reszta to tylko dodatek. Na przykład we wrześniu spędziłam cały miesiąc w domu. Cieszę się, że jestem w takim punkcie zawodowym, że mogę z nimi spędzać ten czas. I wiecie co? Mogę przecież pracować, jak będę starsza" - kokietuje swoich rozmówców modelka.