Warszawa, 5 kwietnia 2007
OŚWIADCZENIE

W związku z publikacją "Odebrano jej pracę i godność" (DZIENNIK z 05.04.2007) chciałam podkreślić, że opisaną sytuację traktujemy z uwagą. Szczególnie że jesteśmy firmą, dla której pracownicy stanowią największą wartość. Przykładamy też ogromną wagę do obowiązujących nas wewnętrznie standardów moralnych. Tym bardziej sprawa ta uświadomiła nam konieczność dokładniejszego przyjrzenia się naszym wewnętrznym działaniom.

Jesteśmy jednym z najbardziej znanych i szanowanych pracodawców w Polsce. Z dbania o pracowników uczyniliśmy autentyczną wartość. Dowodem na to jest między innymi przyznanie nam prestiżowej nagrody w plebiscycie "Firma przyjazna mamie" zorganizowanym przez Agorę. Na uwagę zasługuje fakt, iż plebiscyt ten był ogłoszony wśród Czytelników, czyli to kobiety same wybrały nas jako pracodawcę, który najlepiej spełnia ich oczekiwania. Świadczy to o tym, iż pracownicy doceniają i zauważają te działania, a są wśród nich również przyszłe i obecne mamy.

Tym, co nas wyróżnia, jest specjalny program dla kobiet w ciąży i młodych matek, który wykracza poza obowiązujące zasady wymagane przez prawo. Urlop macierzyński w HP może być przedłużony do sześciu miesięcy, a ponadto umożliwiamy kobietom powrót do pracy w niepełnym wymiarze godzin przez okres jednego roku. Mamy też przykłady matek, które awansowały w trakcie ciąży lub tuż po powrocie z urlopu macierzyńskiego.

W kontekście powyższych argumentów ta osobista tragedia, opisana w artykule, bardzo nas zaniepokoiła, dlatego podejmiemy działania, których celem jest wyjaśnienie sytuacji, przykrej dla wszystkich stron.

Agnieszka Dziewulska
dyrektor ds. personalnych HP Polska