W tym roku do łask wracają dzwony. Rurki jednak wcale nie zostają wyparte. Także szwedy są jak najbardziej trendy. Jeżeli chodzi o kolory - masz wolną rękę! Oznacza to, że masz naprawdę ogromny wybór i w tym roku dobierasz spodnie przede wszystkim do siebie, a nie wedle mody.

DŻINSY DLA GRUSZKI

Taką figurę ma na przykład Jennifer Lopez. Sylwetka-gruszka charakteryzuje się niedużym biustem, wąską talią i krągłymi biodrami. Spodnie idealne dla ciebie to biodrówki - optycznie zwężają biodra. Szerokie i duże kieszenie zmniejszą pupę, a niezbyt szerokie nogawki zagwarantują, że nie zaburzysz proporcji między potężniejszym dołem i małą górą. Dodatkowo płytkie spodnie plus nieduża góra pięknie podkreślają talię, która jest twoim atutem.Twój kolor: ciemne denimy.

SPODNIE DLA KLEPSYDRY

Jeśli masz obfity biust, wąską talię i szerokie biodra, jesteś klepsydrą. Różnica między talią a biodrami jest na tyle duża, że często masz problem z doborem spodni. Dlatego pobuszuj wśród biodrówek lub poszukaj spodni z regulowanym pasem. Możesz także bliżej zaprzyjaźnić się z krawcową, która na pewno będzie umiała ci pomóc. Unikaj dobierania do dżinsów koszul bez wcięcia w pasie, bo będziesz wyglądała ciężko.

COŚ DLA JABŁKA

Jabłka mają szczupłe nogi i biodra, ale dość pokaźny brzuszek. Dla nich stworzone są wręcz spodnie z wysokim stanem a la Ali McGraw w "Love Story". Wyższy pas ukryje niedoskonałości okolic talii, a luźniejsze nogawki zrównoważą proporcje sylwetki.

Oczywiści, powyższe rady nie są sztywne, dlatego jeżeli jesteś sportowym typem jabłka albo trendsetterką o figurze klepsydry, rzuć okiem na propozycję firmy Promod. Dżinsy mają krój spodni dresowych. Są wysoko zabudowane, dlatego i ukryją brzuszek, i zatuszują szersze biodra.

KILKA ZASAD

Wybierając dżinsy, pamiętaj o kilku zasadach, których naprawdę warto przestrzegać, by zawsze wyglądać stylowo i dobrze:

  • wybieraj to, w czym jest dobrze tobie, a nie to, co jest akurat na topie. Źle dobrane spodnie potrafią bezlitośnie zdradzić wszelkie niedostatki
  • nie noś przyciasnych dżinsów. Nie wygląda sie w nich szczuplej, przeciwnie - wystające wałeczki dodaja optycznie kilogramów
  • podwinięte nogawki spodni skracają sylwetkę, dlatego jeśli jesteś niewysoka, zrezygnuj z tego typu dżinsów. Jeżeli zależy ci, by pokazać nowe wiosenne kozaczki, kup rurki, które schowasz do cholewek lub zdecyduj się na szorty
  • unikaj kieszeni, które sięgają poniżej pośladka. Optycznie spłaszczają pupę i ujmują jej jędrności - wygląda, jakby była obwisła. To, co dobrze wygląda na smukłej gimnazjalistce o ledwo zaznaczonych biodrach, nie zawsze będzie prezentowało się fajnie na trzydziestolatce z kilkoma mankamentami w obrębie tyłu...
  • zawsze patrz na siebie w całości - jak wygląda cała postać, a nie tylko pupa.
  • ważne są proporcje. Jeśli zakładasz ciasne rurki, to wdziej luźniejszą górę, a do luźnych szwedów wybierz bluzkę bliższą ciału.