Według ankiety firmy GfK prawie połowa z nas nie lubi ujawniać tajemnic alkowy - aż 41 proc. osób uważa, że najbardziej intymne szczegóły dotyczące ich związków to nie jest dobry temat do rozmowy z przyjaciółmi. Znacznie łatwiej przychodzi nam rozmowa o tym, co nie dotyczy stałego związku - do zdrady najbliższym przyjaciołom nie przyznałoby się jedynie 17 proc. ankietowanych.

Kolejny temat tabu dotyczy całkiem innej dziedziny życia niż nasze osobiste sprawy - pieniędzy. 15 proc. respondowanych nie chciałoby zdradzić nawet najserdeczniejszej przyjaciółce, ile dokładnie zarabia. Równie tajemniczy chcemy pozostać w kwestii bardziej niespodziewanych przypływów gotówki - 14 proc. ankietowanych osób nie poinformowałoby przyjaciół o fakcie dużej wygranej na loterii lub odziedziczenia dużego spadku.

Co ciekawe, nie tylko wysoki stan konta bankowego wzbudza skrępowanie. Dokładnie tyle samo osób nie chciałoby rozmawiać z przyjaciółmi o problemach finansowych.

Kolejne nieporuszane przez ankietowanych tematy trudno nazwać tabu - ich unikanie wynika raczej z introwertyzmu poszczególnych osób. Należą do nich związki i uczucia (13 proc. nie chce rozmawiać na ten temat z przyjaciółmi), a 11, 6 proc. nie poruszyłaby tematów związanych z przypadkami ciężkich chorób w ich rodzinie i problemów z prawem.