Modelka na łamach brytyjskiego magazynu "In Style" radzi, jak odnieść sukces w sferze zawodowej. Czy jej dobre rady sprawdzą się poza światem mody? Warto sprawdzić.

Musisz mieć swój cel - według Heidi największym problemem wielu osób jest to, że nie mają jasno wyznaczonego celu. "Kiedy już zdecydowałam, że chcę zostać modelką, chciałam być najlepsza w branży" - opowiada o sobie.

Poznaj branżę w której chcesz pracować - "Jeśli chcesz np. być szefem kuchni, zorientuj się dobrze jakie naczynia i urządzenia kuchenne są najlepsze. Zdecyduj się na rodzaj kuchni, w jakiej chcesz się specjalizować". Ona sama musiała dogłębnie poznać pracę stylistów i fotografów, świetnie orientować się w świecie pism o modzie.

Pracuj nad swoją wiarą w siebie - "Jeśli się boisz, nie pokazuj tego. Może to i urocze, kiedy ktoś stoi na scenie i wyznaje, że jest zdenerwowany. Na spotkaniu biznesowym nie ma w tym nic urokliwego." - radzi supermodelka - "Zawsze patrz rozmówcy w oczy. I mów innym ‘to jest to, co chcę robić, dlatego tu jestem i wiem, że się sprawdzę".

Bądź otwarta na naukę nowych rzeczy - Według Heidi Klum nikt nie zjadł wszystkich rozumów i zawsze pozostaje coś, czego warto się nauczyć. Sugeruje także, by być otwartym na konstruktywną krytykę ze strony innych.

Nie przyjmuj do wiadomości odpowiedzi "Nie" - "Bądź wytrwała i nie poddawaj się. Gdyby nie to, nie byłabym teraz tym, kim jestem" - wyznaje modelka. Według Heidi Klum bierne oczekiwanie na sukces nie ma sensu - on nie nadejdzie. Jest przecież wiele innych osób, które chętnie wykorzystają każdą szansę, gdy ta tylko się pojawi. Kto pierwszy, ten lepszy.