Kobieta może wypić jeden drink dziennie, aby sobie nie zaszkodzić. Alkohol spożywany w niewielkich ilościach doskonale walczy ze stresem, pomoga się rozluźnić. Jednak w sylwestrową noc trudno jest poprzestać na jednym drinku. Dlatego zastosuj kilka trików, by Nowy Rok nie powitał Cię bólem głowy!

Przed imprezą

Najedz się. Nie ma nic gorszego, niż picie alkoholu na pusty żołądek. Posiłek musi być pełnowartościowy, najlepiej ciepły.

Możesz też połknąć kilka tabletek witaminy C. Dzięki temu alkohol łagodniej obejdzie się z Twoim organizmem.

Wyśpij się i wypocznij przed balem!

W trakcie

Nie mieszaj alkoholi. I pamiętaj, że szampan jest bardzo zdradliwy - nie przesadzaj z nim.

Pij podczas sylwestrowej nocy jak najwięcej soków z witaminą C: pomarańczowych, z czarnej pożeczki, staraj się jeść cytrusy. Najlepiej pij na przemian drinka i np. szklankę soku pomarańczowego - to pozwoli Ci nie przesadzić z alkoholem w czasie sylwestrowej zabawy.

Pomiędzy wypiciem jednego drinka a drugiego rób sobie co najmniej 20 minut przerwy - tyle organizm potrzebuje na wchłonięcie porcji alkoholu.

Unikaj ciemnych alkoholi, takich jak sherry, czy czerwone wina.

Po imprezie

Przed snem wypij około 0,5 litra wody. To pozwoli Ci uniknąć odwodnienia organizmu.

Na śniadanie koniecznie zjedz coś słodkiego - świetnie sprawdzają się miód i dżem. W ten sposób dostarczysz organizmowi dużo fruktozy, która ułatwia rozkład alkoholu w organizmie.

I najważniejsza rada: pomimo tego, że noc jest wyjątkowa, postaraj się nie przesadzić z napojami wyskokowymi. A wtedy na pewno Nowy Rok będzie miał udany początek!