Znane babcie są zupełnie inne od tych naszych, które znamy na co dzień: wydają się nam przede wszystkim młodsze, ale to wszystko zasługa makijażu, bez którego osobie publicznej pokazać się nie uchodzi. Są na pewno mniej przebojowe, bo czy któraś z nich ma w sobie tyle energii, co Krystyna Janda? Ale wszystkie panie, o których za chwilę przeczytacie, dla swoich wnucząt są takimi właśnie ciepłymi, kochanymi i łagodnymi babciami...

czytaj dalej


Danuta Wałęsa, żona Lecha Wałęsy, jest babcią aż jedenaściorga wnucząt! Babcią wzorową, jak dodają ci, którzy znają panią Danutę. Podobno rezygnuje z wielu oficjalnych spotkań po to, by pobyć ze swoimi wnukami - dla nich nawet robi konfitury i różne inne babcine smakołyki. Danuta Wałęsa nigdy nie miała ambicji politycznych, zawsze podkreślała, że najważniejsza jest dla niej rodzina - i tak jej zostało.

czytaj dalej


Anna Palka pracuje w policji od kilku ładnych lat i tak naprawdę nikt by o niej nie usłyszał, gdyby nie TVN-owski serial "W11". Nie wszyscy jednak wiedzą, że ta młodo wyglądająca i mająca zaledwie 37 lat kobieta jest już babcią! Ma niespełna 5-letnią wnuczkę Wiktorię, która najcześniej mówi do niej po prostu "Aniu".

czytaj dalej


W to, że Grażyna Szapołowska jest już od wielu lat babcią, trudno nam uwierzyć. Ona sama doskonale czuje się w tej roli - Karolina już nawet bywa z nią na salonach, a już na pewno na premierach filmów dla nieco starszych dzieci. Media okrzyknęły Szapołowską "najseksowniejszą polską babcią". No tak, ona nieprędko zasiądzie w bujanym fotelu z drutami w dłoniach...

czytaj dalej


Maria Kaczyńska również jest babcią - ma dwie wnuczki, Ewę i Martynę. Jaką jest babcią? Jedna z wnuczek mówi, że "babcią czary-mary". Co to znaczy - nie wiemy, ale przecież nie wolno wtrącać się we wszystkie sekrety, jakie posiadają juniorzy i seniorzy. Podobno wczoraj wnuczki Marii Kaczyńskiej namalowały jej i dziadkowi Lechowi piękną laurkę - Lech ma na niej kruczoczarne włosy!

czytaj dalej


Superzgrabna, seksowna, pociągająca jak diabli - typowa włoska babcia! 76-letnia Sophia Loren jest babcią 4-letniej Lucii Sophii Ponti i młoda dama może być z niej dumna. Przypuszczamy, że gdy Lucia będzie szła do ślubu, to w kościele w pierwszej ławce zasiądzie babcia Sophia - prawie nietknięta zębem czasu!

czytaj dalej


Złotowłosa, drobna blondynka Goldie Hawn także ma dzisiaj swoje święto. A to dzięki córce Kate Hudson, która 6 lat temu obdarowała ją Ryderem Russellem, a 2 lata temu Wilderem Brooksem. Podobno Goldie rozpieszcza chłopców do granic przyzwoitości - ale po kimś, kto ma taki piękny uśmiech nie spodziewaliśmy się niczego innego.

czytaj dalej


Twarda jak skała polityk Sarah Palin babcią została niedawno. W 2008 roku jej 17-letnia córka Bristol urodziła synka Trippa - owoc związku ze swoim 18-letnim narzeczonym. Dziecko przyszło na świat w atmosferze politycznego skandalu - mamy jednak nadzieję, że babcia, bedąca mistrzynią argumentacji za kilkanaście lat wyjaśni wnuczkowi, jak to było naprawdę...

czytaj dalej


Elizabeth Taylor ma aż 9. wnucząt, co nie dziwi, biorąc pod uwagę, że miała też kilku mężów. Schorowana, jeżdząca na wózku gwiazda nie rezygnuje jednak z życiowych przyjemności, nadal się stroi i chce być możliwie jak najelegantsza. Niech wnuki widzą, że babcia chociaż swoje lata ma, chce żyć pełną piersią!

czytaj dalej


Wnuczki Krystyny Jandy na pewno rzadko mają ją tylko dla siebie, a już na pewno nie mogą oczekiwać od babci słoiczków z domowymi konfiturami! Ale jesteśmy przekonani, że ponieważ bakcyla teatru łyknęła ich mama, Maria Seweryn, to i one - niejako automatycznie - dadzą się nim zakazić. Jesteśmy spokojni o przyszłość teatru w Polsce - młode pokolenie rośnie.

czytaj dalej


Katarzyna Dowbor jest babcią-nie babcią, bo jej najmłodsza córka Marysia ma niespełna 11 lat! Janka - tak ma na imię córka Macieja Dowbora i Joanny Koroniewskiej - urodziła się w zeszłym roku i bez reszty zawojowała serce popularnej prezenterki! Jak sama powiedziała w jednym z wywiadów: "Janka jest najładniejsza, najmądrzejsza, najwspanialsza!".

czytaj dalej


Priscilla Presley, kobieta, dla której stracił głowę Elvis Presley także już jest babcią (ale ten czas leci!) I to poczwórną: jej córka Lisa Marie powiła bowiem Danielle Riley, Benjamina oraz bliźniaczki Harper i Finley. Podobno wdowa po królu - która babcią po raz pierwszy została w wieku 44 lat - dopiero przy bliźniaczkach poczuła, jak to fajnie jest mieć wnuki.

czytaj dalej


Teresa Lipowska rolę babci pełni nie tylko na małym ekranie, gdzie rządzi niepodzielnie w rodzinnym domu Mostowiaków (i pionizuje dziadka Lucjana). W życiu prywatnym jest kochającą babcią Szymona i Ewy. Chodzi z dziećmi na spacer, przygotowuje dla nich smakołyki, przytula i głaszcze - no, w końcu tytuł najbardziej znanej serialowej babci obowiązuje!

czytaj dalej


Pierwsza dama naszego ekranu, Beata Tyszkiewicz dorobiła się wnuczka stosunkowo niedawno, bo w 2007 roku. Szymon, syn jej młodszej córki Wiktorii Padlewskiej mieszka na stałe w Szwajcarii, ale gdy tylko może, odwiedza swoją słynną babcię. Jeżdzą razem na wakacje, a pani Beata podobno świata poza malcem nie widzi.

czytaj dalej


Joanna Żółkowska jest babcią Antoniny i Marcysi, córek Pauliny Holtz. Babcią - dodajmy - bardzo wesołą. Znana z pamiętnej roli w "Zróbmy sobie wnuka" aktorka ma do nich podobne nastawienie, jakie miała Gienia Koselowa: uważa, że dzieci naszych dzieci są najważniejsze na świecie!