Dobry makijaż i opalenizna

Makijażystka gwiazd, Terri Apanasewicz, twierdzi, że aby wyszczuplić twarz, najlepiej używać dwóch podkładów o różnych odcieniach - jak Karolina Kurkowa i Cindy Crawford. Ciemniejszy nakładamy poniżej kości policzkowych aż do szczęki. Najlepiej, gdy są kryjące.

Gwiazdy jak Jennifer Lopez wyszczuplają twarz i ciało, fundując sobie sztuczną opaleniznę. Takie zabiegi kochają też Drew Barrymore i bliźniaczki Olsen. Uwaga jednak, by nie przesadzić z mahoniem a la Lindsay Lohan.

Czyste piękno i relaks

Instruktorka fitessu, Tracy Anderson, która układa program Madonny, Gwyneth Paltrow i Stelli McCartney, twierdzi, że na wyszczuplenie sylwetki świetnie robi 40-50 minut porannego… skakania na minitrampolinie - najlepiej w ciepłym pomieszczeniu. "To niesamowite, jak to likwiduje opuchliznę” - powiedziała Tracy gazecie "Daily Mirror”.

Halle Berry i Salma Hayek wolą ćwiczenia rozciągające - jak powiedział ich wieloletni stylista, Phillip Bloch, aktorki wielki dzień zaczynają od jogi. Jeśli nie masz czasu na lekcje, połóż się na podłodze z rękami rozłożonymi na bok, przyciągaj kolana do klatki piersiowej i wykonaj kilka pozycji "psa z głową dół".

Dieta i cudowne zabiegi

Przed wielkim wyjściem unikaj soli, cukru i napojów gazowanych. Zrób sobie kąpiel w soli siarczanowo-magnezowej, która pomaga wydalić zbędne płyny z organizmu i zlikwidować opuchliznę. Gwiazdy biorą taką kąpiel przed wejściem na plan zdjęciowy.

Nicole Kidman wygląda szczupło, bo tuż przed wielkim wyjściem poddaje się serii masaży i okładów z glonów i alg morskich. Jeden tak zabieg to dwa centymetry mniej w obwodzie talii i bioder. Zawarty w roślinach morskich jod przyspiesza metabolizm, pozwala spalić tłuszcz.

Zadbaj też o odpowiednią prezencję. Wyprostowana sylwetka spłaszcza brzuch. Wydłuż kręgosłup, stój naturalnie i nie garb się. Sprawdź tzw. technikę Alexandra, która pozwala wrócić do naturalnej postawy, zrelaksować się i rozluźnić ciało.

Sprytne dodatki

Jeśli już zadbałaś o ciało, pomyśl o dodatkach. Kilka tricków pozwoli zamaskować grubsze nogi, fałdki na brzuchu.

NOGI Po pierwsze, buty na platformie. Dzięki nim nogi wyglądają szczuplej - wiedzą o tym Cameron Diaz, Jennifer Aniston i Gwen Stefani.

FIGURA Nick Ede, stylista, twierdzi, że każda kobieta powinna mieć jedną rzecz, która likwiduje (przynajmniej optycznie) kilka dodatkowych kilogramów - obciskającą bieliznę, która modeluje figurę - szczególnie od piersi do bioder. Oferuje je np. firma Spanx. Noszą je Gwyneth Paltrow i Jennifer Aniston.

AKCESORIA Zrezygnuj z małej kopertówki. Jest modna, ale duża torba optycznie sprawi, że będziesz wyglądała drobniej. Ten chwyt stosują Victoria Beckham i Katherine Heigl. Podobnie działają inne duże dodatki - jak naszyjnik Evy Herzigovej.